Adana Nöbetçi Eczaneler
06.13.2021 Bugun 07:37 itibariyle Adana ve ilçelerinde 0 Adet Nöbetçi Eczane Vardır. En yakın nöbetçi eczaneyi bulmanın en kolay yolu
HARİTADA GÖSTER

Aladağ Nöbetçi Eczane Ceyhan Nöbetçi Eczane Çukurova Nöbetçi Eczane Feke Nöbetçi Eczane İmamoğlu Nöbetçi Eczane Karaisalı Nöbetçi Eczane Karataş Nöbetçi Eczane Kozan Nöbetçi Eczane Pozantı Nöbetçi Eczane Saimbeyli Nöbetçi Eczane Sarıçam Nöbetçi Eczane Seyhan Nöbetçi Eczane Tufanbeyli Nöbetçi Eczane Yumurtalık Nöbetçi Eczane Yüreğir Nöbetçi Eczane

Adana Nöbetçi Eczane

Adana nöbetçi eczane, rahatsızlığı olan fakat iş saatleri dışında ilaç ihtiyacı olan insanlar için açık bulunur. Nöbetçi eczane listeleri her il de olduğu gibi Adana’da da insanları ulaşımı sayesinde bulunur. Eczanelerin nöbet tutması, ani hastalıkların önüne geçilmemesi ve daha önceden ilaçlarını almayı unutmuş kişiler için her ilde olması gerekir. Aynı zamanda Adana nöbetçi eczane her ilçenin her mahallesinde ayrı olarak bulunur. İnsanların ulaşımları daha kolay olsun diye kendi evlerine yakın olan eczanelere gitme fırsatı sunulur.

Nöbetçi eczane Adana ilinde her gün değişmesiyle beraber, hafta sonları genelde aynı eczane 2 ya da 3 gün üst üste olabilir. Özel günlerde, bayramlarda nöbetçi eczaneler her zaman bulunur. Özel günlerde mesai saatinin başlangıcıyla başlar ve bir sonraki günün mesai saati başlangıcına kadar devam eder. Eczacılar nöbet saatleri içerisinde uyumamaya dikkat etseler de, sirkadiyen ritme bazen yenik düşebilir. Bu gibi durumlarda nöbet sırasında yanlarında bulundurdukları çıraklarıyla işlerine devam ederler. Herhangi bir müşteri geldiğinde eczacı çırakları, eczacıları uyandırıp hizmet verebilir.

Adana nöbetçi eczaneler il içerisinde bulunan sayıya göre değişse de genel olarak ayda 1 kez nöbet tutarlar. Bazı illerde daha fazla eczane bulunuyor ise nöbet sayısı 1,5 ayda 1’e denk gelebilir. Genelde nüfusun daha yoğun bulunduğu illerde daha çok eczane olacağı için buralarda eczaneler daha az nöbet tutabilir.